Контакты

Телефон: +371 29675666

  

Pieņemts IUCB sēdē 2010.gada  13.februārī

Izmaiņas pieņemtas IUCB sēdē 2011.gada 8.oktobrī

 

INTERNATIONAL UNION OF CANINE BREEDERS

CILTSDARBA REGLAMENTS

 Saturs

1.      Vispārējā daļa.

2.      Audzētājs un vaislas suņa īpašnieks.

3.      Ciltsdarba konsultācijas.

4.      Priekšnoteikumi vaislas dzīvnieku izmantošanai.

5.        Audzētāja pienākumi un tiesības. (Izm. 08.10.2011.)

6.        Vaislas suņa īpašnieka pienākumi un tiesības. (Izm. 08.10.2011.)

7.      Audzētavas.

8.      Pārošanas atļauja un pārošana.

9.      Metiena kontrole.

10.Ciltsgrāmata.

11.Ciltsraksti.

12.Pārkāpumi.

 

1. VISPĀRĒJĀ DAĻA

1.1. IUCB (International Union of Canine Breeders) Ciltsdarba Reglaments ir obligāts IUCB sastāvā esošajām biedrībām.

1.2. IUCB Ciltsdarba Reglaments paredzēts mērķtiecīga ciltsdarba veicināšanai.

1.3. Ar ciltsdarbu IUCB ietvaros nodarbojas kinoloģiskās un dzīvnieku audzētāju biedrības (turpmāk tekstā „biedrības”). To mērķis ir šķirnes izkopšana, ciltsdarbā izmantojot funkcionāli veselus dzīvniekus ar nosvērtu psihi un veselīgu iedzimtību. Biedrību funkcijās ietilpst ciltsdarba koordinēšana, konsultācijas un kontrole. 

1.4. Biedrības, izstrādājot savus speciālos šķirnes ciltsdarba nolikumus, vadās no IUCB Ciltsdarba Reglamenta, ievērojot attiecīgās šķirnes specifiku. Biedrības ciltsdarba nolikumā var tikt izvirzītas augstākas prasības nekā IUCB Reglamentā. Biedrības uzstādītās prasības ir obligātas šķirnes suņu izmantošanai ciltsdarbā IUCB ietvaros.

1.5. Biedrībām stingri jākontrolē vaislas suņu izmantošana un turēšanas iemesli, kā arī jāvēršas pret to nesaprātīgu izmantošanu.

1.6. Biedrību pienākums ir cīnīties pret suņu iedzimtiem defektiem un iedzimtām slimībām.

1.7. Biedrības nosaka katras šķirnes suņiem nepieciešamās nervu sistēmas vai darba spēju pārbaudes, vadoties no šķirnes īpatnībām un pielietošanas specifikas.

1.8. IUCB Ciltslietu Komisiju ievēl IUCB valde. Tās sastāvā ietilpst trīslocekļi, kuri no sava vidus izvēl komisijas priekšsēdētāju un priekšsēdētāja vietnieku.

1.8.1. Ciltslietu Komisija izstrādā un nodod apstiprināšanai Valdei IUCB ciltsdarba pamatnolikumus un citus ciltsdarbu regulējošus dokumentus.

1.8.2. Ciltslietu Komisija ir tiesīga kontrolēt Ciltsdarba Reglamenta izpildi biedrībās.

1.8.3. Izņēmuma gadījumus, kuri saistīti ar atkāpēm no IUCB Ciltsdarba Reglamenta prasībām, izskata IUCB Ciltslietu Komisija, balstoties uz biedrības rakstveida iesniegumu. Ciltslietu Komisija pieņem galīgo lēmumu katrā atsevišķā gadījumā.

 

 

2. AUDZĒTĀJS UN VAISLAS SUŅA ĪPAŠNIEKS

2.1. Vaislas suņa vai kuces īpašnieks ir fiziska persona, kura iegādājusies dzīvnieku likumīgā ceļā un var to pierādīt dokumentāli.

2.2. Audzētājs ir kuces īpašnieks vai tās nomnieks, ar kuru noslēgts oficiāls līgums.

2.3. Biedrību pienākums ir veikt īpašu kontroli par ciltsdarbu ar nomātām kucēm. Savlaicīgi pirms pārošanas audzētājam jāiesniedz biedrībā rakstisks līgums par kuces nomāšanu.

 

3. CILTSDARBA KONSULTĀCIJAS

3.1. Biedrību pienākums ir nodrošināt audzētājus ar konsultācijām un kontrolēt ciltsdarba norisi.

3.2. Biedrību ciltsdarba vadītāju pienākums ir sekot, lai audzētājs ievērotu šī Reglamenta prasības.

 

4. PRIEKŠNOTEIKUMI VAISLAS DZĪVNIEKU IZMANTOŠANAI

4.1. Ciltsdarbā drīkst izmantot visām standarta prasībām atbilstošus suņus un kuces, kuru ciltsraksti ir reģistrēti IUCB Ciltsgrāmatā vai Reģistrā. Ciltsdarbā izmantojamiem  suņiem un kucēm jābūt ar teicamu veselības stāvokli un veiktām nervu sistēmas pārbaudēm.

4.2. Ciltsdarbā nedrīkst izmantot dzīvniekus ar iedzimtiem defektiem, piemēram, uzvedības anomālijām, iedzimtu aklumu vai kurlumu, zaķa lūpu, defektiem zobu sistēmā, žokļa anomālijām, kriptorhismu un monorhismu, albīnismu, nestandarta krāsu, skeleta deformāciju – lauztu asti u.c. (šķirnēm, kurām tas nav paredzēts standartā), kā arī slimus ar smagas pakāpes locītavu displāziju, iedzimtām acu slimībām, epilepsiju u.c.

4.3. Vaislas sunim un kucei jāsaņem eksterjera novērtējums kādā no IUCB sistēmā rīkotām izstādēm: līdz 2 gadu vecumam vismaz viens novērtējums, vecākiem par 2 gadiem – divi novērtējumi (var būt saņemts junioru, bet ne jaunākā, klasē). Izņēmuma gadījumos ir pieļaujama suņa individuāla apskate, kuru organizē biedrības, saskaņojot ar Ciltslietu Komisiju un Ekspertu Biroju. Izstādes novērtējumam jābūt ne zemākam par atzīmi “ļoti labi”.

4.4. Audzētājam jānodrošina atbilstoši apstākļi kuces un tās pēcnācēju audzēšanai un barošanai. Pirms kuces pārošanas biedrības komisijai jāpārbauda apstākļu piemērotība vesela metiena izaudzēšanai.

4.5. Mazāko vaislas vecumu suņiem un kucēm nosaka biedrības savos ciltsdarba nolikumos, balstoties uz šķirnes specifiku. Vaislā izmantojamās kuces tomēr nedrīkst būt jaunākas par 15 (piecpadsmit) mēnešiem un vecākas par pilniem 8 (astoņiem) gadiem, vaislas suņi – ne jaunāki par 12 (divpadsmit) mēnešiem. Tikai īpašas nepieciešamības gadījumos, šķirnes uzlabošanas interesēs, pieļaujams izmantot vaislā kuci vecāku par pilniem 8 gadiem. Suņiem nav lielākā vecuma ierobežojuma.

4.6. Gada laikā vaislas kucei pieļaujams viens metiens. Ja kuce meklējas retāk nekā 2 reizes gadā, tad pārošana atļauta ne ātrāk kā 10 mēnešus pēc iepriekšējās rezultatīvās pārošanas.

4.7. Vaislas dzīvniekiem jāveic veselības pārbaudes atbilstoši prasībām, kādas IUCB un attiecīgā biedrība uzstāda katrai šķirnei.

4.8. Dienesta un medību šķirņu suņiem, kuriem noteiktas obligātās apmācības, jāiziet apmācību kurss un jāsaņem darba spēju pārbaudes sertifikāts atbilstoši biedrības prasībām. Šķirnēm, kurām noteiktas sociālās uzvedības pārbaudes, jāsaņem atbilstošs sertifikāts.

4.9. Ja suns vai kuce kādā no IUCB sistēmā rīkotām izstādēm saņem novērtējumu 0 (neapmierinoši), tad viņa izmantošana ciltsdarbā iespējama tikai ar IUCB Ciltslietu komisijas atļauju.

 

5. AUDZĒTĀJA PIENĀKUMI UN TIESĪBAS (Izm.08.10.2011.)

5.1.Audzētāja pienākums ir kuces pārošanai izmantot vienīgi tādu vaislas suni, kurš atbilst Reglamenta prasībām.

5.2.Nav pieļaujams no kuces iegūt metienus bez biedrības izsniegtas pārošanas atļaujas.

5.3.Audzētājam pēc pārošanas jāiesniedz biedrībā, kas izsniegusi pārošanas atļauju šādi dokumenti:

5.3.1.     Kuces ciltsrakstu kopija;

5.3.2.     Kuces apmācību apliecinoša dokumenta kopija (saskaņā ar 4.8.punktu);

5.3.3.     Kuces eksterjera novērtējuma un čempiona sertifikātu kopijas;

5.3.4.     Kuces veselības pārbaužu sertifikātu kopijas.

5.4.  Audzētājam jānodrošina kucei un tās pēcnācējiem labi turēšanas apstākļi un atbilstoša barošana.

5.5.  Visiem kucēniem pirms pēdējās metiena apskates jāveic identifikācija, ievadot mikročipu.

5.6.  Kucēni regulāri un savlaicīgi jāattārpo.

5.7.  Gadījumā, ja audzētājs nav nodevis jaunajiem īpašniekiem kucēnus līdz laikam, kad pēc profilaktiskās vakcinācijas shēmas ir paredzēta atkārtota vakcinācija, audzētājam ir jāveic kucēnu atkārtota vakcinācija atbilstoši vecumam.

5.8.  Kuces īpašniekam ir pirmtiesības uz kucēna izvēli metienā, bet suņa īpašniekam – otrās izvēles tiesības, ja vien šo kārtību kā citādu nenosaka abu pušu līgums.

5.9.  Audzētājam jānorēķinās ar vaislas suņa īpašnieku pārošanas aktā atrunātajā kārtībā, kam ir līguma spēks.

 

6.       VAISLAS SUŅA ĪPAŠNIEKA PIENĀKUMI UN TIESĪBAS (Izm.08.10.2011.)

6.1.Vaislas suņa īpašnieks drīkst pieņemt pārošanai ar savu suni vienīgi tādu vaislas kuci, kura atbilst Reglamenta prasībām.

6.2.Suņa īpašniekam, pirms pārošanas jāpieprasa audzētājam uzrādīt biedrības izdota noteikta parauga pārošanas atļauja, bet ārvalstīs dzīvojošām kucēm – tās organizācijas izdota pārošanas atļauja, kuras biedrs ir kuces īpašnieks vai nomnieks.

6.3.Vaislas suņa īpašniekam pēc pārošanas jāiesniedz biedrībā, kas izsniegusi pārošanas atļauju šādi dokumenti:

6.3.1.     Suņa ciltsrakstu kopija;

6.3.2.     Suņa apmācību apliecinoša dokumenta kopija (saskaņā ar 4.8.punktu);

6.3.3.     Suņa eksterjera novērtējuma un čempiona sertifikātu kopijas;

6.3.4.     Suņa veselības pārbaužu sertifikātu kopijas.

6.4.Suņa īpašniekam jānodrošina savam sunim labi turēšanas apstākļi un atbilstoša barošana.

6.5.Suņa īpašniekam ir otras izvēles tiesības uz kucēnu pēc tam, kad kuces īpašnieks ir izdarījis pirmo izvēli, ja vien šo kārtību kā citādu nenosaka abu pušu līgums.

6.6.Suņa īpašniekam ir tiesības saņemt norēķinu par pārošanu no kuces īpašnieka pārošanas aktā atrunātajā kārtībā, kam ir līguma spēks. Suņa īpašnieks ir atbildīgs par vaislas kuci, kura ir atstāta pie viņa uz pārošanas laiku. “

 

7. AUDZĒTAVAS

7.1. Lai apzīmētu suņus, kuri cēlušies no vienas audzētavas, to vārdiem ciltsrakstos pievieno audzētavas nosaukumu, kuru piešķir audzētājam stingri personīgai izmantošanai. Audzētavas nosaukums ir pastāvīga un neatdalāma suņa vārda sastāvdaļa.

7.2. Audzētavas nosaukuma reģistrāciju veic IUCB, vadoties pēc speciāla nolikuma.

7.3. Katram no jauna pieteiktajam audzētavas nosaukumam būtiski jāatšķiras no citiem jau agrāk reģistrētiem un IUCB sistēmā aizsargātiem audzētavu nosaukumiem.

7.4. Neatkarīgi no audzējamo šķirņu skaita audzētājs var reģistrēt tikai vienu audzētavas nosaukumu.

7.5. No audzētavas nosaukuma izmantošanas var atteikties jebkurā laikā, bet cits aizsargāts nosaukums audzētājam netiks piešķirts.

7.6. Audzētavas nosaukums zaudē spēku audzētāja nāves gadījumā, ja tā mantinieks nepārņem nosaukumu sev. Audzētavas nosaukums netiek nodots citiem audzētājiem.

7.7. Suņa vārdā drīkst būt tikai vienas audzētavas, no kuras tas ir cēlies, nosaukums.

 

8. PĀROŠANAS ATĻAUJA UN PĀROŠANA

8.1. Pārošanas atļauja.

8.1.1. Pārošanas atļauju audzētājs vai audzētavas īpašnieks saņem savā biedrībā pirms pārošanas. Pārošanas atļauju ciltsdarba vadītājs apstiprina ar savu parakstu un reģistrē biedrības pārošanas atļauju uzskaites grāmatā. Audzētavas īpašniekam jāparaksta pārošanas atļauja.

8.1.2. Pārošanas atļauju ar aizpildītu pārošanas aktu, ar vaislas suņa un kuces īpašnieku parakstiem kuces īpašnieks pēc pārošanas atdod savai biedrībai. Pārošanas atļauju vienlaicīgi ar metiena kartiņu iesniedz Ciltsgrāmatā.

8.1.3. Gadījumā, kad kuce paliek tukša, kuces īpašnieks paziņo par to savai biedrībai un suņa īpašniekam 14 dienu laikā pēc plānotās kucēnu piedzimšanas dienas.

8.2. Pārošana.

8.2.1. Vaislas kuces īpašniekam ir tiesības pārot kuci ar vaislas suni pēc paša izvēles vai pēc biedrības ciltsdarba vadītāja ieteikuma. Kuces īpašnieka pienākums kuces pārošanai izmantot tikai un vienīgi tādu vaislas suni, kurš atbilst visām IUCB Ciltsdarba Reglamenta un biedrības ciltsdarba nolikuma izvirzītajām prasībām.

8.2.2. Pirmās pakāpes radnieciskai pārošanai (tēvs-meita, dēls-māte, māsa-brālis) audzētājam, izņemot audzētavas īpašnieku, iepriekš jāsaņem rakstiska atļauja biedrībā, kura vienlaicīgi ar metiena kartiņu jāiesniedz Ciltsgrāmatas vadītājam.

8.2.3. Vienas meklēšanās laikā kuci drīkst sapārot tikai ar vienu vaislas suni. Ja kuce sapārota ar diviem vai vairākiem suņiem, vai arī ar citas šķirnes suni, tad kucēni netiek reģistrēti un ciltsraksti netiek izsniegti.

8.2.4. Pirms pārošanas ir jāsastāda līgums par pārojuma apmaksu. Par bezmaksas pārošanu nākamajā meklēšanās reizē, ja kuce paliek tukša, nepieciešams līgumā norādīt speciāli.

 

9. METIENA KONTROLE

9.1. Audzētāja pienākums ir paziņot savai biedrībai par metiena piedzimšanu trīs dienu laikā, audzētavas īpašniekam – desmit dienu laikā.

9.2. Biedrība norīko kompetentu komisiju metiena apskates veikšanai tā audzēšanas vietā. Audzētāja pienākums ir nodrošināt apskates iespēju.

9.3. Pamatota konflikta gadījumā audzētājs vai biedrība ir tiesīgi pieprasīt metiena neatkarīgas kontroles komisijas izveidošanu, kuru nozīmē Ciltslietu Komisija. 

9.4. Metiena kontrole ir būtisks elements kontrolētai šķirnes suņu audzēšanai IUCB.

9.5. Metiena kontroles komisija sastāda apskates aktu, kurā atzīmē visus būtiskos datus par metienu. Apskates aktu paraksta komisijas locekļi un audzētājs. Pēc pēdējās apskates 8 nedēļu vecumā komisija šo aktu iesniedz biedrības ciltsdarba vadītājam.

9.6. Komisijas sastāvā jābūt vismaz vienai personai ar attiecīgu izglītību, kura pilnībā spēj novērtēt kucēnu fizisko veselības stāvokli apskates brīdī un apliecina to metiena apskates aktā ar savu parakstu. Neskaidrību gadījumos komisijai ieteicams pieaicināt veterināro ārstu.

9.7. Metiena apskate jāveic vismaz 2 reizes. Pirmo reizi 3 dienu laikā pēc dzimšanas, otro reizi -atbilstoši kluba ciltsdarba nolikumā noteiktajam minimālajam pārdošanas vecumam, bet ne agrāk kā 8 nedēļu vecumā. Biedrība var savā ciltsdarba nolikumā noteikt, vai vajadzības gadījumā veikt papildus metiena apskates.

9.8. Kucēnu realizāciju drīkst uzsākt pēc pēdējās apskates, kad kucēni ir pilnas 8 (astoņas) nedēļas veci.

9.9. Metienā atstājamo kucēnu skaita ierobežojumus nosaka biedrības savos ciltsdarba nolikumos. Biedrības komisija ir tiesīga lemt par kucēnu skaita samazināšanu metienā un uzdot audzētājam humāni eitanazēt vārgus kucēnus, kucēnus ar iedzimtiem defektiem u.tml.

9.10. Ja metiena pēdējās apskates laikā tiek konstatēti kucēni ar fiziskiem defektiem, tad audzētājam jānodrošina šo kucēnu veterinārā apskate (ar IUCB norīkojumu) un pēc slēdziena saņemšanas biedrībai jāpieņem lēmums par kucēnu turpmāko likteni.

9.11. Pārdodot vai atdodot kucēnus ar nepārejošiem defektiem, audzētājam jāsaņem jaunā īpašnieka paraksts par to, ka jaunais īpašnieks, defektiem neizzūdot, neizmantos šo dzīvnieku vaislā.

9.12. Pirms metiena pēdējās apskates kucēniem ir jābūt identificētiem ar mikročipu.

9.13. Ja metiena apskatē tiek konstatēts kaut viens metiss, tad netiek reģistrēts viss metiens.         

 

10. CILTSGRĀMATA

10.1. Ciltsgrāmata ir būtiska šķirnes suņkopības sastāvdaļa, kuras uzdevums ir apkopot precīzu un pēc iespējas visaptverošu informāciju par tajā reģistrētajiem šķirnes suņiem.

10.2. Ciltsgrāmata ir IUCB īpašums, un tās uzraudzību veic Ciltslietu Komisija.

10.3. Ciltsgrāmatas vadītājs ir pieredzējis speciālists, kuru apstiprina IUCB Valde.

10.4. Ciltsgrāmatu veido sējumi ar metiena kartiņām, kuras sarindotas to iesniegšanas secībā. Katrai šķirnei atbilst savs sējums. Dokumentu iesniegšanas un izdošanas kārtību nosaka nolikums par Ciltsgrāmatas organizāciju (skat. pielikumu Nr.1).

10.5. Ciltsgrāmatā ieraksta tikai tos suņus, kuru izcelsmi trijās paaudzēs pilnībā var pierādīt IUCB atzītās ciltsgrāmatās, kuras ir izdevušas oficiāli reģistrētas organizācijas.

10.6. Par pamatu ierakstam Ciltsgrāmatā kalpo metiena kartiņa, kuru ar savu parakstu apstiprina audzētājs vai audzētavas īpašnieks un biedrības ciltsdarba vadītājs.

10.7. Minimālā nepieciešamā informācija:       

           -      šķirnes nosaukums,

           -      audzētavas nosaukums vai metiena pievārds,

           -      audzētāja vārds, uzvārds, adrese un paraksts,

           -      kucēnu dzimšanas datums,

           -      vecāku vārdi un Ciltsgrāmatas numuri,

           -      kucēnu dzimums, vārds, Ciltsgrāmatas numurs, krāsa,

           -      identifikācijas numurs.

10.8. Biedrības tiesīgas izlemt, vai Ciltsgrāmatā jāfiksē vēl cita informācija par metienu.

10.9. Ja Ciltsgrāmatā tiek reģistrēts metiens bez audzētavas nosaukuma, biedrība piešķir tam pievārdu, kas tiek pievienots aiz kucēna vārda.

10.10. Ja vaislas sunim vai kucei ir ārzemēs izdoti ciltsraksti, un vārdi nav rakstīti ar latīņu burtiem, jādod to latīniskā transkripcija.

10.11. Ciltsgrāmatā jāpiesaka viss metiens uzreiz, nav pieļaujama atsevišķu kucēnu reģistrācija.

10.12. Viena metiena visu kucēnu vārdiem jāsākas ar vienu un to pašu burtu. Suņa vārds, kopā ar audzētavas nosaukumu vai metiena pievārdu, nedrīkst pārsniegt 25 zīmes (ieskaitot atstarpes starp vārdiem).

10.13. Vienā metienā nedrīkst būt vienādi suņu vārdi.

10.14. Reģistrs ir Ciltsgrāmatas sastāvdaļa, kurā ieraksta:

a) atsevišķos gadījumos pēc izskatīšanas Ciltslietu komisijas sēdē suņus, kuru ciltsraksti ir reģistrēti IUCB neatzītās ciltsgrāmatās un suņus bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem, iesniedzot Ciltslietu komisijai izziņu, kas apliecina, ka suns ir ievests no citas valsts;

b) kucēnus, kuru vecākiem nav trīspakāpju IUCB atzītās Ciltsgrāmatās ierakstītu priekšteču ciltsrakstu, t.i., vecāki ir ierakstīti IUCB Reģistrā;

c) ar Ciltslietu Komisijas piekrišanu kucēnus, kuru vecāki neatbilst IUCB Ciltsdarba Reglamenta prasībām.

10.15. Suns, kas ierakstīts Reģistrā atbilstoši Ciltsdarba reglamenta p. 10.14.a) nosacījumiem, ir izmantojams vaislā izņēmuma gadījumos ar biedrības, Ciltsdarba komisijas kopā ar ekspertu kolēģiju piekrišanu. Sunim ir jāsaņem IUCB sistēmā rīkotās izstādēs pie 3 dažādiem ekspertiem 3 eksterjera vērtējumi „teicami”. Tā partnerim ir jābūt ar pilniem atzītiem ciltsrakstiem;

10.16. Reģistrā ierakstītie suņi, sākot ar ceturto paaudzi, var tikt pārcelti Ciltsgrāmatā.

10.17. Izcelsmes apliecības, kuras izdod, pamatojoties uz Reģistru, apzīmē "IUCB LV REĢ...". Punktā 10.14. a) minētajiem suņiem visās izcelsmes ailītēs ir ieraksts „nav informācijas”. 

10.18. Izņēmumus, kas saistīti ar ierakstu Ciltsgrāmatā vai Reģistrā, var pieļaut vienīgi ar IUCB Ciltslietu Komisijas rakstveida piekrišanu.

10.19. Ciltsgrāmatā jāreģistrē visi kucēni, kas ir dzīvi uz pēdējās apskates brīdi. Kucēniem, kuri ir vaislas brāķis, tiek izdoti ciltsraksti ar attiecīgu atzīmi.

 

 

11. CILTSRAKSTI

11.1. Ciltsraksti ir suņa izcelšanās pierādījums, kurš tiek izsniegts pamatojoties uz ierakstiem Ciltsgrāmatā. Tiem jābūt skaidri apzīmogotiem ar IUCB spiedogu.

11.2. Ciltsrakstos jābūt ierakstītām ne mazāk kā trijām priekšteču paaudzēm.

11.3. Ierakstus ciltsrakstos drīkst izdarīt tikai Ciltsgrāmatas vadītājs.

11.4. Ciltsrakstu nozaudēšanas vai sabojāšanas gadījumā tos izziņo par nederīgiem. Biedrība, pēc pierādījumu pārbaudes, ierosina ciltsrakstu dublikāta izsniegšanu. Uz šādu ciltsrakstu veidlapas tiek uzspiests zīmogs "Dublikāts".

11.5. Nepareizus vai viltotus ciltsrakstus konfiscē un izziņo par nederīgiem Ciltslietu komisija un apstiprina IUCB Valde.

11.6. Īpašnieka maiņu ciltsrakstos apstiprina ar biedrības zīmogu, ierakstot jaunā īpašnieka uzvārdu, adresi un īpašnieka maiņas noformēšanas datumu.

11.7. Kucēniem, kas ir vaislas brāķis, tiek izdoti ciltsraksti ar zīmogu "Nav izmantojams ciltsdarbā".

 

12. PĀRKĀPUMI

Par šī Ciltsdarba Reglamenta pārkāpumiem var tikt sodīti biedrību ciltsdarba vadītāji un audzētavu īpašnieki. Šajos gadījumos IUCB Ciltslietu Komisija veic pārbaudi un pierādījumu novērtēšanu. Savus slēdzienus tā nodod izskatīšanai IUCB Valdei.

 

 

IUCB valdes priekšsēdētājs                                                                                               K.Pjatovs

                                              

 

                                                                                          Pielikums Nr. 1

 

NOLIKUMS PAR CILTSGRĀMATAS ORGANIZĀCIJU

1. Par Ciltsgrāmatas organizāciju atbild tās vadītājs.

2. Visi ieraksti Ciltsgrāmatā tiek izdarīti, pamatojoties tikai uz dokumentāliem pierādījumiem.

3. Visu informāciju Ciltsgrāmatas vadītājs saņem no biedrību ciltsdarbu vadītājiem.

4. Lai reģistrētu metienu, ne vēlāk kā 3 mēnešus pēc kucēnu dzimšanas Ciltsgrāmatā jāiesniedz:

a) metiena kartiņa, kas apstiprināta ar audzētāja vai audzētavas īpašnieka un biedrības ciltsdarba vadītāja parakstu;

b) suņa un kuces oriģinālo ciltsrakstu kserokopijas;

c) eksterjera novērtējuma un darba spēju pārbaužu apliecinošu dokumentu kserokopijas;

d) pārošanas atļauja ar pārošanas aktu.

5. Ciltsgrāmatas vadītājs metiena kartiņā ieraksta kucēniem piešķirtos numurus un kartiņu iešuj attiecīgās šķirnes sējumā.

6. Ciltsgrāmatas piešķiramo numuru "IUCB LV ... 000/0000" veido sekojoši apzīmējumi:

a)      IUCB LV Ciltsgrāmatas apzīmējums;

b)      ... biedrības saīsināts apzīmējums (skat. 2.pielikumu);

c)      kārtas numurs ierakstam šķirnes sējumā;

d)     dzimšanas gads.          

7. Ierakstu pareizību ciltsrakstos apstiprina biedrības vadītājs ar savu parakstu un IUCB spiedogu.

8. Ciltsrakstos ieraksta iegūtos titulus: Piemēram:

LVP CH – Latvijas kucēnu izstāžu čempions

LVJ CH – Latvijas junioru izstāžu čempions

LV CH – Latvijas izstāžu čempions

LV GRAND CH – Latvijas izstāžu grand čempions

LV VCH – Latvijas veterānu izstāžu čempions

 

                                                                        

 

                                                   

Pielikums Nr. 2

 

INTERNATIONAL UNION OF CANINE BREEDERS

BIEDRĪBU SAĪSINĀTO APZĪMĒJUMU SARAKSTS

 

-         A – Latvijas Dzīvnieku audzētāju biedrība „Ako”

-         K – Latvijas Kinoloģijas klubs „Kanis – A”

-         M – „Latvijas Dzīvnieku audzētāju biedrība MITAU”

-         Dz – Kinoloģijas klubs „Dzintara suns”

-         O – Jūrmalas Kinoloģiskā biedrība „Olimps”

-         T – Dzīvnieku mīļotāju klubs „Talismans”

-         B – Kinoloģiskā biedrība „Baltelite”